• Aktuálne projekty

• Naša škola je aktuálne zapojená do týchto projektov:

PoP II. - Projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Národný projekt - Podpora pomáhajúcich profesií III.

Spolu múdrejší 1, 2 a 3

Ekoalarm

Recyklohry

Zelená škola

Školské mlieko - RAJO

Školské ovocie - Emilove sady

Projekt BBC micro:bit vo vyučovaní - V školskom roku 2021/2022 získala Cirkevná základná škola Žofie Bosniakovej finančnú čiastku 900,00€ na realizáciu projektu pod názvom „BBC micro:bit vo vyučovaní“. Vďaka ľuďom v Nadácii Pontis a v Nadačnom fonde Telekom, ktorí podporujú rozvoj digitálnej gramotnosti na Slovensku, sme mohli aj my ako škola zase rozvíjať digitálnu gramotnosť u našich žiakov.

Určite ste si položili otázku: „Čo je to BBC micro:bit“?

Je to mikropočítač menší ako mobil. Ide o najjednoduchšie programovateľné teliesko na trhu a je vhodné pre každú vekovú kategóriu. V roku 2016 ho vyvinula televízia BBC na podporu výučby programovania na hodinách Informatiky vo Veľkej Británii. Až 90% žiakov sa po projekte vyjadrilo, že naučiť sa programovať môže naozaj každý. V Dánsku v roku 2018 získali 65 000 kusov micro:bitu takmer všetky školy a v krajinách, kde sa projekty zrealizovali, žiaci výrazne zlepšili svoje digitálne zručnosti (zdroj).

Vďaka 2. ročníku grantovej výzvy ENTER pre školy 2021 – Digitálna generácia, v ktorej bola naša katolícka škola úspešná, sme získanú čiastku investovali na nákup už spomenutých BBC micro:bit setov. Vďaka nim sme zatraktívnili výučbu Informatiky a naši žiaci sa naučili programovať nielen v softvérovom prostredí ale vyskúšali si tvorbu programov aj v praxi ako napr. digitálna menovka, jednoduchá animácia, počítadlo osôb, využili bezdrôtovú komunikáciu, vytvorili sirénu alebo hudobnú pieseň, naprogramovali LED diódy a pásiky, vyskúšali si rôzne senzory a mnoho iného. Ak ste ešte BBC micro:bit nevideli na vlastné oči, tak si určite pozrite fotografie, ktoré zachytávajú žiakov 3. až 8. ročníka pri vyučovaní a programovaní s micro:bitom, ktoré sa im veľmi páčilo.

Nákup lyžiarskeho výstroja - V školskom roku 2022/2023 sme s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja nakúpili lyžiarsky výstroj (lyže, lyžiarky a prilby). Veľmi sa tešíme, že sme mohli doplniť vyradenú alebo zničenú výstroj, ktorá už nespĺňala podmienky pre realizáciu LVVZ.