• Charakteristika

•      Školský klub detí Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej v Šuranoch môžeme krásne charakterizovať výrokom jedného otecka, ktorý raz na plenárnom zasadnutí rodičov úprimne povedal: „Nemôžete vy, učitelia, robiť aj v sobotu? Moja dcéra je tu veľmi spokojná.“ Takzvané ŠKD je ďalšou príležitosťou, ako môžu žiaci 1. stupňa tráviť svoj voľný čas po vyučovaní.

Naše pani družinárky sa so zanieteným prístupom každý pracovný deň venujú deťom od 6:30 ráno do 16:30 poobede. Spoločne sa v troch oblastiach – relaxačnej, záujmovej a vzdelávacej, venujú všestrannému rozvoju našich najmenších žiakov ako napríklad rozvoju jemnej motoriky tvorivými dielňami, pohybovým zručnostiam prostredníctvom športových aktivít, prosociálnemu správaniu sa skrze kolektívne spoločenské hry a mnohým iným a ďalším rôznorodým aktivitám.

• Činnosť

•      Činnosť v Školskom klube detí nemajú vždy na starosti len pani vychovávateľky. Často im chodia pomáhať vyučujúci z prvého a druhého stupňa so svojimi vyučovacími predmetmi a témami, ktoré prezentujú pútavým, zaujímavým a interaktívnym spôsobom, čím našich najmenších naučia mnoho nového z oblasti prírody, ľudského tela, histórie, informatiky, fungovania fyzikálnych alebo chemických zákonov, či cudzieho jazyka.

V závere chceme povedať len toľko, že keď v budúcnosti prídete po svoje dieťa do ŠKD skôr ako o 15:00 hodine, príde za Vami so slzami v očiach a slovami: „Mami, ocko, ja tu chcem ešte zostať, lebo ešte niečo s pani družinárkou robíme a ja nechcem ísť ešte domov.“ Toto úprimné želanie je nám, a veríme, že aj Vám, dostatočným dôkazom, že svoju prácu robíme najlepšie, ako vieme.

• Hlavné ciele ŠKD

• Plnohodnotné trávenie voľného času
      • Všestranný rozvoj dieťaťa
      • Príprava domácich úloh