• Zelená škola

• Materské, základné, stredné a špeciálne školy na Slovensku sa môžu zapájať do environmentálneho vzdelávacieho programu Zelená škola. Cirkevná základná škola Žofie Bosniakovej v Šuranoch v školskom roku 2022/2023 opäť zmobilizovala svojich zamestnancov, žiakov a ich rodičov, aby sme splnili predpísané podmienky a získali tak titul Zelenej školy. Súčasťou snahy nás všetkých je aj táto sekcia webovej stránky, ktorá prezentuje základnú charakteristiku projektu Zelenej školy, zrealizované aktivity za posledných 5 školských rokov, členov kolégia, vyhodnotenie ankiet a dotazníkov.

Cieľom programu je podporiť školské komunity, v ktorých si členovia vyskúšajú nástrahy, ale aj čaro spoluprác. Žiaci spoločne s učiteľmi a rodičmi riešia reálne a aktuálne ekologické potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú pozitívnym zmenám. Okrem rozvoja ekologického správania sa, ktoré je jednou z priorít našej katolíckej školy, sa vzdelávací projekt Zelená škola snaží rozvíjať tiež kritické a tvorivé myslenie. To pomáha nachádzať súvislosti a hlbšie porozumenie o veciach okolo človeka.

Program Zelená škola

(klikni a zobrazí sa ti obsah)

zdroj: https://zelenaskola.sk/

Samozrejme, naša škola sa nesústreďuje len na tento jeden „EKO“ program, ale popri ňom si tvorí ďalšie vlastné aktivity, ktoré súvisia s ekológiou a napomáhajú rozvoju environmentálneho myslenia všetkých žiakov.

Pevne veríme, že už teraz sme škola, ktorá učí deti a mladých zodpovedne sa správať k životnému prostrediu.

Ukážka z aktivít Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej v Šuranoch za certifikačné obdobie 2018/2023