• Súťaž talentov v ŠKD

V závere školského roka 2022/2023 si žiaci v Školskom klube detí pripravili vlastnú súťaž talentov. Sami si pripravili kostýmy, pomôcky a obsah samotného predstavenia. Ukázali sa nám ako tanečníci, kúzelníci, stand-up zabávači, či krotitelia šeliem alebo mímovia. Máme neskutočnú radosť, že naši žiaci z ŠKD sú takýto kreatívni, vtipní, nemajú trému a dokážu pobaviť, zaujať alebo inšpirovať svojich rovesníkov v hľadisku. Len tak ďalej. Držíme vám všetkým palce v tom, čo vás baví.

• Rozlúčková slávnosť žiakov 9. ročníka

Dňa 27. júna 2023 o 15:00 hod. sme prijali pozvanie od našich najstarších žiakov z 9. triedy, ktorí si pre všetkých zamestnancov Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej v Šuranoch pripravili tzv. rozlúčkovú slávnosť. Tu sa úprimne poďakovali za všetko, čo pre nich spravil ich triedny pán učiteľ, vedenie školy a všetci pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci našej katolíckej školy.

My sa vám milí deviataci chceme tiež poďakovať nielen za chutné občerstvenie, milé slová, pekný kultúrny program alebo dary, no predovšetkým vám ďakujeme za nádherných deväť rokov, ktoré ste spolu s nami strávili na našej/vašej škole, za jej reprezentáciu, všetky nadobudnuté vedomosti alebo zručnosti, či neopakovateľné zážitky zo školských lavíc alebo chodieb (aj za mnohé starosti a problémy, ktoré nás ako ľudí posunuli ďalej). Všetci zamestnanci vám prajú príjemné prežitie letných prázdnin a následne úspešný štart na novom mieste. Určite nás nezabudnite prísť pozrieť, pretože dvere budete mať vždy otvorené.

• Prázdniny nie sú prázdne dni...

...a práve preto naši šikovní tretiaci stihli ešte raz navštíviť Mestskú knižnicu Michala Matunáka, aby si vybrali zaujímavé knihy, ktoré im spríjemnia i obohatia prázdninové dni. Teta knihovníčka sa o nás dobre postarala, poradila a pútavo prečítala rozprávku s poučením o bezpečnom správaní sa na cestách. Cítili sme sa veľmi dobre, a keďže sú dvere knižnice otvorené po celé leto, mnohí tam zavítame aj individuálne. Dočítania!

• Matematický klokan a matematicko-logické súťaže

V nasledujúcom príspevku Vám predstavujeme našich šikovných riešiteľov celoslovenskej súťaže – Matematický klokan. Všetci využili svoje vedomosti z matematiky a aj veľmi potrebné logické myslenie. Do spomenutej súťaže sa na našej katolíckej škole zapojili žiaci 1. aj 2. stupňa. Darilo sa všetkým zúčastneným žiakom a tešíme sa z vašich úspechov.

Na poslednej fotografii sú zase ďalšie múdre hlavičky, ktoré sa zúčastnili iných matematických súťaží t. j. Pytagoriáda a IQ olympiáda. Z ich výsledkov vieme, že im to logicky myslí a že vedia výborne počítať.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a blahoželáme k dosiahnutým výsledkom.

• Záverečný školský výlet žiakov 8. a 9. ročníka

Termín: 16. až 19. júna 2023

Lokalita: Liptovský Hrádok - Borová Sihoť + Vysoké Tatry

Aktivity:

1. Príjemné ubytovanie v auto-kempe Borová Sihoť v Liptovskom Hrádku.

2. Vychádzka do blízkeho okolia Liptovského Jánu s nádherným výhľadom zo Svätojánskej rozhľadni.

3. Turistika okolo Štrbského plesa smerom k vodopádu Skok.

4. Cesta lanovkou na Skalnaté pleso.

5. Turistika zo Skalnatého plesa cez Zamkovského chatu až do Starého Smokovca.

6. Panorámy majestátnych Vysokých Tatier a nádherná tatranská príroda.

7. Príjemne strávený čas v kruhu triedneho kolektívu spolu s triednou pani učiteľkou Luckou Holkovou a triednym pánom učiteľom Mariánom Vizym.

8. Plno nádherných zážitkov a spomienok

Ďakujeme za fotografie, pani učiteľke/učiteľovi za organizáciu a žiakom za vytvorenie príjemnej atmosféry

• Rozlúčková slávnosť žiakov 4. ročníka + Noc v škole

Dňa 9. júna 2023 t. j. v piatok mali svoju rozlúčkovú slávnosť žiaci 4. ročníka. Tí sa však nelúčili so školou. Lúčili sa s pani učiteľkou Zdenkou Bórikovou, ktorá im bola triednou pani učiteľkou na 1. stupni našej katolíckej školy. Štvrtáci si za pomoci rodičov pripravili pre pani učiteľku, vedenie školy a aj ostatných učiteľov, ktorí ich učili na 1. stupni veľmi milé pohostenie a krátky kultúrny program. Následne žiakov večer čakala noc v škole plná zábavy a pekných zážitkov. Pevne veríme, že sa vám všetkým páčilo a už teraz milí žiaci budúceho 5. ročníka vám držíme palce na 2. stupni. Bude to síce zmena, ale vy to určite zvládnete.

Video z nočnej zábavy v podaní chalanov zo 4. ročníka

• Fotenie triednych kolektívov

Na záver školského roka 2022/2023 sme našim žiakom Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej v Šuranoch rozdali veľmi pekné fotografie triednych kolektívov. Za ich profesionálne vyhotovenie, spracovanie a dodanie ĎAKUJEME pani Červeňovej.

pozn. žiaci 1. ročníka sa fotili skôr, tak sme uverejnili ich fotografiu zo slávnostného ukončenie školského roka.

• POĎAKOVANIE

V piatok 30. júna 2023 sa oficiálne skončilo vyučovanie v školskom roku 2022/2023. Celý kolektív zamestnancov Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej v Šuranoch praje svojim žiakom krásne prázdniny plné oddychu a neopakovateľných zážitkov. Ďakujeme tiež všetkým rodičom, ktorí nám zverili výchovu a vzdelávanie svojich ratolestí a tak isto aj každému, kto akýmkoľvek spôsobom prispel k ďalšiemu úspešnému roku na našej katolíckej škole.

ĎAKUJEME.

Prajeme požehnaný prázdninový čas a prípade akýkoľvek otázok sme tu stále pre Vás.

mail: skola.surany@nrb.sk

tel. č. 0910268910 (riaditeľ)