...a to nielen na hodine prírodovedy
Učebnú látku o tráviacej sústave sme si osvojovali prakticky. Vďaka názornej pomôcke sme sa naučili pomenovať jednotlivé orgány, kadiaľ jedlo prechádza. Umiestňovaním orgánov sme zistili, v ktorej časti tela sa orgán nachádza. Vlastivedná téma nás natoľko zaujala, že prácu v skupinách sme využili aj na vytvorenie malého plánika obce, kde sídli naša škola. Na hodine geometrie sme zase používali skladačky na zrkadlové zobrazenie vo štvorcovej sieti. Pracovali sme vo dvojiciach – jeden žiak pokryl svoju stranu skladačkami a „sused“ tvoril obraz. Pri zakresľovaní rôznych útvarov sme si správnosť overili použitím zrkadla. Podobne sme sa zabavili s veľkosťou geometrických útvarov. Najskôr sme si to natrénovali vyskladaním obrazca pomocou kociek. Spolužiak útvar zväčšoval, alebo zmenšoval podľa zadania. Na hodinách matematiky tretiaci preberali usporiadanie čísel do 1000, prípadne ich rozklad, čo bolo pre nich hračkou. Učivo násobilky a delilky upevňovali rôznymi zábavnými činnosťami. Najradšej však skladaním domina, či lapaním hmyzu. Aj v nasledujúcom polroku nás čakajú rôzne výzvy, no už teraz sa tešíme na ďalšie objavovanie.