Na 13. mája 2021 (štvrtok) pripadol podľa liturgického kalendára prikázaný sviatok Nanebovstúpenie Pána. Celé školské spoločenstvo, žiaci, učitelia a nepedagogickí zamestnanci sa spojili a s láskou a úctou slávili svätú omšu, ktorá bola vysielaná online do každej triedy zo školskej kaplnky. Tesne predtým mali žiaci možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia, aby s čistým srdcom mohli sláviť tento sviatok.
Výchovu prostredníctvom kresťanských hodnôt (láska, úcta, pokoj, viera, pravda a mnohé ďalšie) považujeme za veľkú výhodu našej katolíckej školy. Prečo? Pretože všetci zamestnanci dôstojne a nenútenou formou odovzdávajú vieru v Ježiša Krista každému žiakovi bez ohľadu na vek, správanie, prospech, pohlavie alebo rodinné pomery. Nie je to len modlitba, svätá omša, spoveď, ale hlavne príkladný život dobrého človeka a správneho kresťana, ktorý svoju vieru realizuje nielen formálne, ale naozaj ju žije vo svojej rodine, na školskej chodbe alebo prostredníctvom lásky k blížnemu dobrými skutkami.
Pevne veríme, že odkaz evanjelia zo sviatku Nanebovstúpenia Pána: „Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu." prinesie len ďalšie ovocie do hodnotového rebríčka mladého človeka a kresťana.