• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024 sa uskutoční dňa 4. septembra 2023 t. j. v pondelok:

• od 8:30 do 8:45 - príchod žiakov do budovy školy (žiaci 1. ročníka podľa pokynov z listu triednej pani učiteľky)
            • 9:00 - slávnostné otvorenie školského roka vo farskom kostole
            • 10:00 - začiatok svätej omše vo farskom kostole - Veni Sancte s požehnaním školských tašiek
            • 11:00 - približné ukončenie prvého školského dňa

pozn. V tento deň nie je v prevádzke ŠKD a ani školská jedáleň.

• Duchovné cvičenia pedagogického zboru 2023

Počas letných prázdnin v dňoch od 21. do 23. augusta 2023 sa spoločenstvo pedagógov Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej zúčastnilo duchovných cvičení. Tie sa konali v starobylej Nitre - Kalvária pod vedením otca Radovana Hasíka. Veríme, že naše spoločenstvo načerpalo dostatok duchovných síl do nového školského roka 2023/2024. Taktiež ďakujeme otcovi Hasíkovi za slová, ktoré nás v pozitívnom zmysle vyrušili a určite aj posunuli na našej ceste viery ďalej.

ĎAKUJEME.

• Školský letný tábor 2023

Mnohí ľudia si myslia, že sa brány každej školy počas letných mesiacov zatvoria, no brány tej našej katolíckej školy zostávajú otvorené aj počas letných prázdnin. V dňoch od 31. júla do 4. augusta 2023 organizovala Cirkevná základná škola Žofie Bosniakovej v Šuranoch denný letný tábor.

___________________________________________________________

Počas celého týždňa sa takmer 30 účastníkov letného tábora pod vedením pani družinárok Foltanovičovej a Hlinkovej, ktorým patrí naša VEĽKÁ VĎAKA za organizáciu, zúčastňovalo rôznych atraktívnych aktivít, pútavej exkurzie, relaxačného kúpania sa a hravej edukácie zo strany kolegov učiteľov, ktorí prišli pomôcť.

1.deň

• rozdelenie sa do skupín
            • vytvorenie táborovej čiapky
            • batikovanie a kreslenie táborových tričiek
            • chutný obed v reštaurácii 18 v Šuranoch
            • rôzne aktivity na rozvoj kreativity

2. deň

• exkurzia do Banského múzea pri Banskej Štiavnici + návšteva štôlne Bartolomej
            • prehliadka kaštieľa vo Svätom Antone
            • krátka prechádzka po historickom centre Banskej Štiavnice

3. deň

• predstavenie netradičnej loptovej hry KIN-BALL
            • futbalový zápas a rôzne športové hry pre družstvá
            • malý oddych pri tvorení s ovocným občerstvením

4. deň

• kúpanie Štrand Nové Zámky
            • plážové hry a klasické občerstvenie na kúpalisku

5. (finálny) deň

• vyhodnotenie letného tábora + prezentácia táborového fotoaparátu a ďalších prác
            • návšteva pána primátora mesta Šurany a zasadnutie táborového parlamentu
            • ukážky a tvorba vlastného Sushi

___________________________________________________________

Všetci (vidíte podľa priložených fotografií) naši žiaci zažili veľa zábavy a mnoho ďalších vecí. Znova sa tešíme, že záujem o tábor bol vysoký, program nabitý, deti spokojné, tak neváhajte a prihláste sa aj na budúci rok.

Špeciálne poďakovanie na záver patrí: pani učiteľkám Garayovej, Škandovej, Dobrovodskej, Šimunkovej, Malíkovej, pánovi učiteľovi Vizymu a vedeniu školy za pomoc pri organizácii a tvorbe programu, Reštaurácii 18 za skvelé jedlo a rodičom za občerstvenie a ovocie.

Vidíme sa o rok.

1. deň

2. deň

3. deň

4. deň

5. deň

• Posledná spoločná exkurzia žiakov 9. triedy

Dňa 28. júna 2023 t. j. v stredu sa uskutočnil posledný spoločný výlet žiakov 9. triedy. Bolo to naposledy, čo spoločne vyrazili spoznávať svet mimo školských lavíc. Ich jednodňová exkurzia smerovala do Banskej Bystrice – konkrétne do múzea SNP. Tu sa venovali svetovým/slovenským dejinám počas 2. svetovej vojny, významu Slovenského národného povstania z roku 1944, tragédii Židov a Rómov v rámci holokaustu a prezreli si skanzen bojovej techniky. Určite to bol príjemne strávený čas v kruhu triedneho kolektívu a želáme vám milí naši deviataci ešte veľa takýchto pekných exkurzií/výletov aj na stredných školách.