• Duchovné cvičenia pedagogického zboru 2022

Počas letných prázdnin v dňoch od 22. do 24. augusta 2022 sa spoločenstvo pedagógov Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej zúčastnilo duchovných cvičení. Tie sa konali v starobylej Nitre - Kalvária pod vedením otca Radovana Hasíka. Veríme, že naše spoločenstvo načerpalo dostatok duchovných síl do nového školského roka 2022/2023. Taktiež ďakujeme otcovi Hasíkovi za slová, ktoré nás v pozitívnom zmysle vyrušili a určite aj posunuli na našej ceste viery ďalej.

ĎAKUJEME.

• Školský letný tábor

Mnohí ľudia si myslia, že sa brány každej školy počas letných mesiacov zatvoria, no brány tej našej katolíckej školy zostávajú otvorené aj počas letných prázdnin. V dňoch od 1. do 5. augusta 2022 organizovala Cirkevná základná škola Žofie Bosniakovej v Šuranoch denný letný tábor.

___________________________________________________________

Počas celého týždňa sa viac, ako 20 účastníkov tábora pod vedením pani družinárok Foltanovičovej a Hlinkovej zúčastňovali rôznych atraktívnych aktivít, relaxačného kúpania sa a hravej edukácie zo strany kolegov učiteľov, ktorí prišli pomôcť.

1.deň

• rozdelenie do skupín a vytvorenie názvu skupiny a tímového pokriku
            • nakresliť vlajku a nadizajnovať svoju táborovú čiapku
            • batikovanie tričiek a svietnikov
            • zábavno-športové súťaže a detské hry

2. deň

• výlet do Zveroparku so všetkými atrakciami, ktoré ponúka
            • výstup na hrad Revište

3. deň

• predstavenie netradičnej loptovej hry KIN-BALL
            • futbalový zápas a športová streľba zo vzduchovky
            • malý oddych pri tvorení a vodné hry s občerstvením

4. deň

• kúpanie Štrand Nové Zámky
            • oslava narodenín spolužiakov v tábore

5. (finálny) deň

Cesta za pokladom s plnením rôznych úloh – Na deti čakal príbeh o Žofii Boniakovej, ktorí ich priviedol do kaviarne s rovnakým menom. Pomocou tajnej abecedy sa dostali k železnému mostu pri Niterke. Zložiť loďku z papiera nebol problém a po šípkach sa dostali na detské ihrisko k ďalšej skúške. Urobiť sushi podľa ukážky deti tiež zvládli. Po občerstvení studeným nanukom mohli pri artézskej studni splniť poslednú úlohu s prenášaním vody pomocou špongie. Za každú splnenú úlohu dostali písmeno, ktoré tvorilo slovo "KĽÚČ" a už bola hračka nájsť k nemu správne dvere. V pivnici na deti čakala škatuľa s prekvapením.

___________________________________________________________

Všetci  naši žiaci zažili veľa zábavy a mnoho ďalších vecí. Znova sa tešíme, že záujem o tábor bol vysoký, program nabitý, deti spokojné a rodičia oddýchnutí, tak neváhajte a prihláste sa aj na budúci rok.

Špeciálne poďakovanie na záver patrí: pani učiteľkám Garayovej, Škandovej, Dobrovodskej, pánovi učiteľovi Vizymu za pomoc pri organizácii a tvorbe programu, pánovi riaditeľovi za financovanie autobusu do Zveroparku a na hrad Revište + za sladké odmeny, Reštaurácii 18 za skvelé jedlo a rodičom za ovocie a koláčiky.